ביטוח חיים: האם רכישה באינטרנט היא משתלמת יותר?

ביטוח חיים אונליין

בין אם מדובר על ביטוח חיים שהוא חובה כמו ביטוח חיים לדירה שצריך לעשות לפני שניתן יהיה לקבל משכנתא מהבנק, או שדווקא מדובר על ביטוח חיים שאנו עושים מתוך הצורך להבטיח קיום נאות לבני המשפחה שלנו במקרים של אסונות ומוות חלילה, אנו שואפים מן הסתם למצוא את תמיד את הפוליסה המקיפה והטובה ביותר במחיר המשתלם ביותר. כיום, ישנן חברות ביטוח רבות המציעות פוליסות ביטוח מסוגים שונים וכך למעשה ניתן לבחור מתוך כמה וכמה אופציות, כאשר אחת האפשרויות הנוחות ביותר היא רכישה של פוליסת ביטוח חיים דרך האינטרנט. אך האם מדובר בצעד שהוא גם משתלם כלכלית ובפרט כאשר נרצה לתבוע את הביטוח בשלב מסוים? בואו ננסה להבין מה קורה במקרים הללו והאם אכן זה משתלם יותר.

קניתם ביטוח ברשת – מה קורה כשצריך להפעיל את הביטוח?

ובכן, השאלה החשובה ביותר שצריך לענות עליה לפני שמחליטים אם לרכוש ביטוח חיים באינטרנט היא מה קורה כאשר צריכים להפעיל את הביטוח? ובכן, במצב הזה צריך לדעת לרוב שההתנהלות היא רגילה ואפשר להגיש במרבית המקרים את התביעה גם ברשת וגם להתנהל מול נציג טלפוני. באתר lawtip תוכלו למצוא הרבה מאד מידע בנושא וחשוב להבין שלפעמים יש תהליך לא פשוט מול חברות הביטוח, בלי קשר לדרך בה רכשנו אותו. במקרים מסוימים גם יש צורך בייעוץ משפטי ובאתר הזה תוכלו להגיע אל אנשי מקצוע שעוזרים בתהליך של תביעות ביטוח חיים ובמימוש הפוליסות ובהחלט שווה להיכנס ולקבל מידע נוסף.

השוואה פשוטה ורחבה ויותר

כעת בואו ננסה להבין את אחד ההבדלים החשובים בין רכישת ביטוח חיים בטלפון ורכישה דרך האינטרנט. כשאתם מעוניינים לרכוש פוליסה בטלפון, אתם מן הסתם לא יכולים להתקשר לכל חברת ביטוח ולקבל הצעה ומרבית האנשים יסתפקו ב-2-3 הצעות לכל היותר. מעבר לכך, כמעט אף אחד לא מצליח לקבל את התמונה המלאה דרך הטלפון וקשה לדעת מהם הפרטים החשובים באמת אותם צריך להשוות.

לעומת זאת, רכישה דרך הרשת היא נוחה הרבה יותר במובן הזה. אתם יכולים לפתוח במקביל עשרות הצעות ולהכין רשימה פשוטה של פרמטרים הכוללים את פרטי הפוליסה ואת המחיר של כל רכיב וכך לעשות השוואה די נוחה ויעילה (ויש עוד דברים שחייב לוודא כשקונים אונליין). במובן הזה אין ספק כי רכישת ביטוח חיים באינטרנט בהחלט עשויה להיות משתלמת יותר, אבל זה כמובן מחייב אותנו לקחת את העניין ברצינות ולעשות את ההשוואה בסבלנות הנדרשת.

מבצעים והטבות

בגלל שהרכישה האינטרנטית היא משתלמת יותר לחברות וככל שהלוחות יעדיפו את השיטה הזו, כך צריך להעסיק פחות עובדים ואפשר לחסוך בכסף, הן מעודדות את המתעניינים לרכוש ביטוחים באופן הזה ולכן ככה אפשר להגיע למבצעים, הטבות והנחות משמעותיות שלאו דווקא תקפות לרכישה טלפונית.

שלבו בין שתי הגישות

מי אמר בעצם שחייבים לעשות את זה או את זה? אתם יכולים בהחלט לפנות לחברה אחת או שתיים בטלפון ולהנות מהיתרונות של הסבר מנציג אנושי מקצועי. לאחר שבידכם הצעות כאלו ולפני שתתחייבו לאחת מהן, תוכלו לאסוף עוד כמה הצעות לביטוח חיים ברשת. מכאן תוכלו לחזור אל הנציגים שדיברתם איתם ולנסות להוריד את המחיר אם קיבלתם הצעה משתלמת יותר, או פשוט לבחור באחת מההצעות שהצלחתם למצוא אונליין.

בשורה התחתונה, רכישת ביטוח חיים באינטרנט בהחלט עשויה להיות משתלמת יותר ובכל מקרה מדובר בכלי מצוין שיכול לעזור לכם לחסוך ולמצוא פוליסות טובות יותר שמתאימות לכם באופן אישי. בהצלחה!

נגישות
דילוג לתוכן