מדריך: קניה בטוחה באינטרנט

בעשור האחרון, מרבית הצרכנים כבר מבינים שעל מנת לבצע קנייה מהירה ואיכותית, לא צריך לרוץ אל מרכזי הקניות או לנסוע מרשת אחת לשנייה, אלא שכיום ניתן למצוא כמעט כל מוצר שיוצר עלי אדמות, לרכוש אותו ולקבל את המוצר במשלוח לכל מקום!

מוצרי חשמל, ביגוד, ציוד משרדי, מחשבים, אוכל, תרופות, מוצרי טקסטיל, חלקים לרכב והרשימה הינה עוד ארוכה: כולם ואחרים מוצרים אותם ניתן להזמין היום און ליין, תוך שבחיפוש אינטרנטי פשוט של המוצר אותו רוצים לרכוש: ניתן להגיע אל שלל אתרים בהם חנויות לרכישה און ליין, או אתרים המספקים שירותים, ציוד וחפצים שונים – לכל מטרה!

קניה בטוחה באינטרנט

עם זאת כאשר רוכשים באינטרנט, חשוב להיזהר ותמיד לבצע רכישה בטוחה, שכן כמו היתרונות של רשת אינטרנט שניתן למצוא ולרכוש בה כל דבר, ישנם גם חסרונות שנלווים לרכישה אינטרנטית שעלולים במקרים שונים להוביל לרכישה לא בטוחה או לגניבת פרטי אשראי. לכן תמיד חשוב לשים לב לפרטים הבאים בזמן הרכישה:

שימוש בחשבונית ירוקה

חשבונית ירוקה נועדה בבסיסה לאפשר לבעלי עסקים חסכון בשליחת חשבוניות בדואר כמו גם הדפסת קבלות וחשבוניות, תוך שליחת הזמנה או חשבונית בצורה מהירה במייל אל הלקוח.

עסקים אשר משתמשים בשירות חשבונית ירוקה, יכולים לשלוח במהירות קבלות או חשבוניות מס ללקוחות אל תיבת הדואר האלקטרוני: מה שמקנה אישור רכישה או הזמנה של שירות ומוצר. בנוסף, מי שמשתמש בחשבוניות כאלה, הם בדרך כלל עסקים לגיטימיים המנהלים עסק באופן שוטף ופעיל, לכן בטוח יותר להשתמש בחשבונית מסוג זה לרכישה אינטרנטית.

תשלום באמצעות פלטפורמות בטוחות

PAY PAL, צ'קים דיגיטאליים, תשלום בארנק דיגיטלי, העברה בנקאית ועוד: כולם אמצעי תשלום שנחשבים בטוחים ברכישה אינטרנטית, כאשר רוב החנויות המקוונות יבדקו בעת הרכישה את פרטי כרטיס אשראי של הלקוח, כמו גם כמה פרטי זיהוי לגיטימיים.

עם זאת חשוב לשים לב לכל צורת תשלום בנפרד, תוך מניעה של מסירת פרטים רבים מידי אודות חשבונות בנק או פרטי אשראי לחנויות שאינן מוכרות לכם.

בחירת חנות ווירטואלית

כפי שהזכרנו, כיום ישנן לא מעט חנויות וירטואליות אשר מציעות מגוון מוצרים למכירה. עם זאת כאשר אתם מבצעים רכישות בכל חנות ובכל אתר: יש לבדוק המלצות אודות החנות, לנסות לקבל חוות דעת מקונים שכבר ביצעו רכישה ולהבין מה טיבה של החנות, כמו גם שיש לעמוד על אמינותה.

שליטה ברכישה

מלבד כל אמצעי האבטחה, חשוב להגן על עצמכם בעת הרכישה גם על ידי שליטה בעת הוספת מוצרים. כאשר אתם בוחרים חנות און ליין, שימו לב כי ישנה באתר 'עגלת קניות' שאתם יכולים לשלוט בה, להוסיף אליה מוצרים, להחסיר מוצרים, תוך שאתם יודעים בכל זמן איזה סכום עליכם לשלם בעת ביצוע התשלום בקופה הווירטואלית.

 

לסיכום, קבלת חשבונית ירוקה למייל, שימוש בפייפאל, שליטה ובחירת חנויות איכותיות ומוכרות – כולם יעזרו לכם ליהנות מרכישה בטוחה, קלה וידידותית הרבה יותר בזמן קנייה מקוונת. לכן יש תמיד לשים לב לכל הדגשים, וזאת כדי למנוע עוגמת נפש והפסדים.

קראו גם: קניה טובה באינטרנט: כך תדעו לזהות!

נגישות
דילוג לתוכן