לימודים בתקופת הקורונה: עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי דואגת למחשב לכל ילד

משבר הקורונה שפרץ לחיינו בסוף שנת 2019, עשה לא מעט צרות מאז, ואין ספק שהקורבנות אולי הכי גדולים שלו, לפחות כאן במדינת ישראל הם הילדים. מתחילת המשבר ועד לרגעים אלו ממש, רוב הזמן תלמידי בתי הספר והתיכונים לא הלכו כמעט לבית הספר ונאלצו להישאר בבית, כאשר נקודת האור היחידה היא הלימודים מרחוק בזום שעוד איכשהו מאפשרים מעבר על כל החומר וקצת זמן של פגישה עם החברים לכיתה. עם זאת, המשבר הזה חידד את הפערים בין ילדים רבים בישראל בשכבות סוציואקונומיות שונות, כאשר ילדים למשפחות שידן אינן משגת לא יכלו לקחת חלק בלמידה מרחוק פשוט בגלל שאין להם מחשב שמאפשר לעשות את זה. את המצוקה הזו זיהו קברניטי עמותת אחינועם, ואת הסיפור המרגש הזה כל ישראלי פשוט חייב להכיר.

משאירים את כולם בעניינים

האחים מעמותת אחינועם, משה, איל ורפי אדרעי, זיהו ברגע האמת, עוד לפני שאפילו מערכת החינוך הבינה את ממדי הפער, כי לעשרות אלפי ילדים בישראל אין מחשב או אפשרות לרכוש אחד לקראת הלמידה מרחוק. כבר בתחילת המשבר הם יזמו מבצע גיוס מרשים של מחשבים ישנים במצב טוב ורכשו עוד אלפי מחשבים חדשים. בערך 15,000 ילדים קיבלו מחשב חדש במבצע הזה, וכך יכלו ללמוד ולהצטרף ליתר החברים בכיתה. ואם אתם חושבים שהמבצע הזה הוא ייחודי ויוצא דופן, זה כנראה בגלל שאתם לא מכירים את עמותת אחינועם ואת פועלה, וזוהי עמותה שבהחלט ראויה להכרה הזו.

 

הסיפור של עמותת אחינועם

רפי, משה ואיל אדרעי לא גדלו במציאות קלה בכלל. ההורים שלהם עבדו קשה כל חייהם בעבודות כפיים ונאבקו כדי להניח אוכל על השולחן מדי יום ביומו. יחד הם יצאו לעבוד כבר מגיל צעיר ולתמוך בכלכלת המשפחה. הדבר הזה לימד אותם על איתנות, על סדר עדיפויות, על החשיבות של משפחה חזקה ויציבה וגם על אהבת הארץ והמולדת. השלושה התגייסו ושירתו בתפקידים משמעותיים בצה"ל, השתחררו והפכו לימים לאנשי עסקים מצליחים ומוכרים בביצה המקומית ואפילו מעבר לים. בשלב הזה הם החליטו שזה הרגע להחזיר מכל הלב וביקשו לתת לבני ובנות נוער שגדלו בסביבה קשה ועם תנאי פתיחה מאתגרים, ממש כמוהם.

פעילויות העמותה

מה שיפה הוא איל, משה ורפי אדרעי מעמותת אחינועם מביאים את היכולת הניהולית והראייה העסקית לניהול העמותה. באופן שוטף העמותה מתחזקת כמה פרויקטים גדולים ומעניינים ביותר:

תוכנית הליווי המקיפה:
תוכנית מעניינת במיוחד בה מאתרים בני נוער שנפלו בין הכיסאות ולא זוכים לטיפול של מערכת הרווחה. הם מקבלים שיעורי חניכה שונים, עזרה בלימודים, תמיכה סוציאלית ופסיכולוגית וסיוע כלכלי.

תוכנית המלגות:
מעבר לכך מחלקת העמותה מדי שנה מלגות בשווי מאות אלפי שקלים. הכסף הולך לתמיכה בלימודים, סיוע למשפחות של בני הנוער, רכישת ציוד ללימודים, חוגי העשרה, תמיכה סוציאלית ועוד.

תוכנית הליווי לבני העדה האתיופית:
תוכנית מעניינת לבני נוער מהעדה האתיופית מגיל 16 ומעלה של הכנה לצה"ל. התוכנית שמה דגש על פיתוח כישורי מנהיגות, חוסן מנטלי, הכנה פיזית לגיבושים וליווי במיונים השונים כולל סיוע מול המערכת הצהלית. מעל 95 אחוזים מהבוגרים עד היום השתלבו בתפקידי מפתח אפילו המשיכו לקצונה.
אם כך אתם לגמרי יכולים להבין כי פרויקט גיוס המחשבים בקורונה הוא לא משהו חד פעמי, אלא ביטוי אחד בלבד של רוח העמותה שמיום הקמתה מסייעת לבני ובנות בישראל ונותנת להם סיכויים שווים.

נגישות
דילוג לתוכן