מדריך: רכישה חכמה של אבקת חלבון

אם התחלתם להתמיד בשגרת כושר גופני בזמן האחרון או אפילו אתם כבר מתאמנים מזה תקופה ארוכה ואתם מחפשים את הדרך הנכונה להפיק יותר מהאימונים שלכם, ודאי גם אתם שקלתם לנסות ולהיעזר באבקת חלבון כחלק מהתזונה שלאחר האימון. ואכן, אבקות החלבון הן דרך נפלאה וטובה לתת לגוף את מנת החלבונים הדרושה כאשר ניתן לבחור מתוך סוגים שונים שמתאימים למאפיינים הייחודיים לכל אדם ולכל סוג אימון. מי שרוצה לחסוך ברכישת אבקות, לרוב בוחר להזמין אותן מאתרים שונים אונליין וזאת בהחלט דרך מצוינת. עם זאת, חשוב לדעת איך לבדוק את טיב האבקה לפני שתרכשו אותה. הנה מדריך שיעזור.

בניית שריר

הדבר הראשון שחשוב להבין הוא שיש שלושה סוגים עיקריים של אבקות חלבון. הסוג הראשון מיועד לבניית השרירים, השני להרזיה, שריפת קלוריות וירידה במשקל והשלישי מתאים לטבעוניים שלא רוצים לצרוך חלבונים שמקורם בחי. נתחיל עם בניית שרירים. ישנם כמה סוגים של אבקת חלבון לבניית שריר וצריך לקרוא ולהבין מה נותן לכם כל סוג. חלק מהאבקות מסייעות לבניית שרירים מתונה ומתאימות למי שלא רוצה מראה מנופח מדי, אחרות מתאימות לבניית שרירים לאתלטים ולאו דווקא למפתחי גוף וחלק מהאבקות המכילות ריכוז חלבון גבוה מתאימות למי שדווקא כן מעוניין בניפוח מאסיבי של השריר. חלבון מי גבינה הוא אחד הנפוצים בקטגוריה הזו.

רגע לפני שמזמינים כל תבצעו רכישה חכמה של אבקת חלבון.

הרזיה ושריפת שומן

מרבית אבקות החלבון למטרה הזו הן אבקות המבוססות על חלבון שנקרא חלבון קזאין. החלבון הזה נספג למעשה יותר טוב בגוף מהסוגים האחרים ומחקרים רבים הראו שהוא מסייע בשריפת שומנים לאחר האימונים הרבה יותר מסוגי חלבון אחרים. מעבר לכך, נמצא כי חלבון הקזאין עוזר לשרוף קלוריות גם אצל גברים שמתמקדים באימוני כוח כמו הרמת משקולות, אימונים אנאירוביים שבמהותם תורמים פחות להרזיה מאימונים אירוביים כמו ריצה, שחייה או רכיבה על אופניים. כמו כן, בגלל שמדובר באבקת חלבון שמטרתה לסייע למתאמנים לרדת במשקל, היא גם מכילה פחות קלוריות משאר הסוגים.

אבקה טבעונית

אם אתם דוגלים באורח חיים טבעוני ובריא או אפילו צמחוני, יש אבקות מצוינות שהן מקור נהדר לחלבונים שהם לא מן החי. מתוך הסוגים השונים של חלבון טבעוני, המוביל וזה שנחשב הכי טוב היום הוא חלבון האפונה שהוא בעל טעם חלש יחסית ומכיל 24 גרם חלבון למנה שזו כמות גבוהה ביותר. יש הרבה שמאמינים כי זהו החלבון המושלם, מפני שהתוצאות שלו בבניית מסת שריר לא נופלות מאלו של חלבון מי הגבינה ויש לו תכונה מצוינת של איתות למוח על תחושת שובע, מה שמסייע גם למי שרוצה לרזות.

בשורה התחתונה, לפני שאתם רוכשים את האבקה הבאה שלכם, חשוב להגיע עם הידע המתאים שיאפשר לכם לרכוש מוצר מתאים.

נגישות
דילוג לתוכן